Trening na Jastrzębiu

Wielkimi krokami zbliża się druga runda tegorocznej rywalizacji w cyklu Drift Open. Zawodnicy tym razem będą walczyć o punkty na torze „Jastrząb” w Kielcach. Tomasz Majewski ma ambicje, by po zdobyciu pierwszych punktów w Debrznie, teraz awansować przynajmniej do najlepsze „16” w klasie PRO.

- Tomek jeździ od kilku miesięcy, a w tak trudnym sporcie doświadczenia nie da się przeskoczyć. Musi wyjeździć wiele godzin i zdobyć doświadczenie, żeby wygrywać. Niemniej przejazd, który pokazał podczas finałów w Debrznie utwierdził mnie, że uda mu się przebić do czołówki – mówił Arkadiusz Dudko – trener i spotter Majewskiego.

Pierwsze zawody pokazały zespołowi nad czym „Tom” musi pracować, by w pełni wykorzystać swój talent i potencjał w kolejnych rundach. W Kielcach, które znane są z możliwości driftowania przy bardzo dużych prędkościach, będzie mieć okazję by udowodnić, że nauka z Debrzna procentuje.

Podstawą treningu w Kielcach była jazda w parach. Po zapoznaniu z trasą, rozgrzewce i kilku przejazdach próbnych, Tomek Majewski trenował z Blanką Turską – jedną z dwóch zawodniczek, rywalizujących w cyklu, która bardzo dobrze zaprezentowała się w Debrznie. Cenne pojedynki pozwoliły mu jeszcze lepiej poczuć samochód w bezpośrednim kontakcie z rywalem.

57. runda Drift Open odbędzie się na torze „Jastrząb” w Kielcach w dniach 2-3 lipca.

Przewiń do góry