Rusza nowy sezon Drift Open

Po długim oczekiwaniu w najbliższy weekend rusza sezon najstarszej w Polsce serii zawodów driftingowych.
Na starcie pierwszej rundy Drift Open w Debrznie stawi się czterdziestu zawodników, a to zapowiada wielkie emocje i efektowną rywalizację.

Pierwsza runda tegorocznych zmagań w Drift Open miała odbyć się w Kietrzu. Ze względu na obostrzenia, organizator zdecydował się przesunąć ją na połowę lipca, a sezon rozpocząć w Debrznie. W tej niewielkiej miejscowości 60km od Szczecinka znajduje się pas startowy, który na cały weekend stanie się areną zapierających dech w piersiach pojedynków koło w koło i zderzak w zderzak. Atmosfera będzie gorąca, o czym zapewnia również organizator.

- Będzie na pewno gorąco – nie tylko od emocji sportowych, ale również ze względu na zapowiadane upały. Rywalizacja będzie się toczyć na otwartej przestrzeni lotniska, gdzie nie ma nawet skrawka cienia dlatego uczulamy wszystkich uczestników oraz kibiców, by zabrali zapas wody i okrycia głowy – podkreślają organizatorzy.

W Debrznie walkę w obronie tytułu mistrzowskiego rozpoczną Paweł Korpuliński w klasie Masters i Adam Jarkiewicz w klasie PRO. Za ich plecami nie brakuje jednak młodych wilków, którzy będę chcieli pokazać swoje możliwości. Wśród nich jest również debiutant, Tomasz Majewski – przedsiębiorca związany z branżą gamingową, który w Debrznie wejdzie na kolejny poziom realizowania swojej pasji.

– Motosport od małego był moją pasją. Do tej pory drift wiązał się ze świetną zabawą i zastrzykiem adrenaliny na torze. Teraz otwieramy nowy etap, bo obok frajdy z jazdy będziemy rywalizować. Czekam na pierwszy start w Debrznie i liczę, że to będzie cenna lekcja – podkreślił kierowca.

W piątek na lotnisku w Debrznie zaplanowano oficjalne treningi. W sobotę po południu odbędą się w kwalifikacje, a w niedzielę, najlepsi w trzech klasach będą rywalizować w parach o zwycięstwo.

Kalendarz Drift Open 2021

11-13.06.2021 Rallyland Debrzno
02-03.07.2021 Tor Kielce Green Hell
16-18.07.2021 Kietrz (runda uliczna)
07-08.08.2021 Motopark Koszalin
01-02.10.2021 Tor Kielce
16.10.2021 Motopark Toruń

 

Przewiń do góry