Kolejne punkty, kolejne doświadczenia

W drugiej rundzie tegorocznego cyklu Drift Open, Tomek Majewski ponownie zapunktował, przechodząc do finału. W walce o miejsce w czołowej „szesnastce” jechał odważnie, ale nie zdołał pokonać swojego rywala Sylwestra Jureckiego. Zawody, podobnie jak w Debrznie wygrał Paweł Kubiak.

 

Kielecka runda miała wyjątkowy klimat, ponieważ nie odbywała się bezpośrednio na torze, ale na jego odcinku leśnym. Zawodnicy inicjowali drift nie tylko przy bardzo dużej prędkości, ale również tuż przed niewielkim pagórkiem. Oznaczało to, że wprowadzając auto w poślizg musieli zaufać swoim umiejętnościom i wyczuciu, gdyż nie widzieli tego co znajduje się po drugiej stronie wzniesienia. Wielu zawodnikom sprawiało to problem i powodowało, że nie rozpoczynali swojego przejazdu płynnie.

Tomek Majewski po piątkowych treningach złapał rytm i już w kwalifikacjach pokonywał kluczowy fragment trasy bez kalkulacji. W pojedynku z Jackiem Królem dobrze radził sobie zarówno jako ścigający, jak i uciekający, ale minimalny błąd tuż przed metą sprawił, że to rywal wywalczył bezpośredni awans. Krakowianin musiał wykonać jeszcze solowy przejazd, za który otrzymał 60 punktów i tym samym zameldował się w finale.

W finałowej, sobotniej rundzie przeciwnikiem Tomka Majewskiego był Sylwester Jurecki. Krakowianin znów ambitnie ruszył do walki, ale ponownie minimalny błąd wyrzucił go z toru w kluczowym momencie. Błąd zerowy oznaczał awans rywala.

- Zbieramy kolejne doświadczenia. Cieszy mnie to, że w porównaniu do Debrzna tutaj miałem znacznie więcej radości i funu z rywalizacji. Nie było już spięcia, które chyba zawsze towarzyszy debiutowi. Teraz czas na kolejne ciekawe wyzwanie, czyli rundę uliczną w Kietrzu – podsumował Tomek Majewski.

Przeniesiona z kwietnia, 55. runda Drift Open w Kietrzu została zaplanowana w dniach 16-18 lipca. W piątek zawodników czekają treningi. W sobotę przejazdy rozgrzewkowe i kwalifikacje, a w niedzielę finały. Poziom trudności podniosą tu krawężniki oraz wszystkie elementy miejskiej sieci drogowej, jak znaki, słupki, czy bariery.

Przewiń do góry